Purtătoarea de cuvânt a Ministerului rus de Externe a dansat "Kalinka" la summitul ASEAN

Purtătoarea de cuvânt a Ministerului rus de Externe, Maria Zaharova, cunoscută pentru actele sale provocatoare, s-a întrecut pe sine recent cu ocazia unui dineu de gală oferit la summitul Asociației Națiunilor din Asia de Sud-Est (Association of Southeast Asian Nations - ASEAN), dansând pe faimosul cântec rusesc "Kalinka", în fața unui număr mare de persoane, relatează site-ul Meduza.io, citând agenția Interfax.

Captură Foto: (c) Russia Insider / YouTube

Zaharova a dansat până la finalul melodiei cu trei strofe, după ce, mai devreme, avertizase un grup de jurnaliști că va dansa pe cântecul său favorit în timpul serii.

Purtătoarea de cuvânt a MAE rus s-a mai remarcat în trecut prin acțiuni îndrăznețe, precum scrierea unor poezii cu tentă politică pe rețelele de socializare sau formularea unor critici virulente la adresa puterilor occidentale.

Summit-ul ASEAN se desfășoară la Soci în perioada 19-20 mai.

AGERPRES


populare
astăzi

1 A apărut numele hackerului care a spart baza de date ANCPI / Ar fi vorba despre un tânăr din Algeria

2 Mihai Vasilescu, exasperat de șoferii români: „Nu merităm autostrăzi”

3 Turiști furioși, opriți să linșeze un român acuzat de furt pe Podul Rialto

4 Stenograme din ședința PNL. Ce le-a spus Bolojan înainte de votul pentru „decapitarea” mai multor filiale

5 Ce se întâmplă oare? / Semnal de alarmă la Dacia după vizita șefului Renault în România