Raluca Prună: CSM trebuie să aibă o mai bună legătură cu magistrații

Ministrul Justiției, Raluca Prună, a declarat, joi, că lucrul cel mai important care îi rămâne de făcut Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) este o mai bună bună legătură cu magistrații.

"Nu pot să spun ce nu a reușit acest consiliu, pentru că acest consiliu a avut un mandat de șase ani. (...) Eu cred că a reușit foarte multe lucruri. Sigur că mai rămân multe lucruri de făcut și cel mai important, din punctul meu de vedere, este o mai bună legătură cu magistrații", a afirmat Prună, la sediul CSM, întrebată ce crede că nu a reușit consiliul să facă în actualul mandat.

Membrii Plenului CSM s-au reunit, joi, pentru ultima ședință din mandatul de șase ani pentru care au fost învestiți.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Interesantă ipoteza lansată de Caramitru...

2 De citit...

3 Voi ați citit ce pregătește Ucraina?

4 „Îi este frică și nu vrea să-și asume riscuri” / Un important propagandist rus cere răsturnarea lui Putin. Pe cine propune ca înlocuitor

5 Dezvăluire / CSM a decis în secret ca magistrații să primească în continuare diurnă de 2% pe zi, deși legea interzice asta