Raluca Prună: CSM trebuie să aibă o mai bună legătură cu magistrații

Ministrul Justiției, Raluca Prună, a declarat, joi, că lucrul cel mai important care îi rămâne de făcut Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) este o mai bună bună legătură cu magistrații.

"Nu pot să spun ce nu a reușit acest consiliu, pentru că acest consiliu a avut un mandat de șase ani. (...) Eu cred că a reușit foarte multe lucruri. Sigur că mai rămân multe lucruri de făcut și cel mai important, din punctul meu de vedere, este o mai bună legătură cu magistrații", a afirmat Prună, la sediul CSM, întrebată ce crede că nu a reușit consiliul să facă în actualul mandat.

Membrii Plenului CSM s-au reunit, joi, pentru ultima ședință din mandatul de șase ani pentru care au fost învestiți.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului