Rămășițe umane, scaune și valize, găsite în Marea Mediterană după prăbușirea avionului EgyptAir

Rămășițe umane, scaune și valize, găsite în Marea Mediterană după prăbușirea avionului EgyptAir

Primele resturi găsite ale avionului EgyptAir prăbușit joi în Mediterana, în timpul zborului Paris-Cairo, sunt "un membru de om, două scaune și una sau mai multe valize", la sud de locul în care a fost pierdut semnalul aparatului, a anunțat vineri ministrul elen al apărării, Panos Kammenos, într-o scurtă conferință de presă la Atena, transmit AFP și Reuters.

Oficialul grec a precizat că informațiile i-au fost furnizate de autoritățile egiptene, care coordonează operațiunile de căutare în jurul locului unde se presupune că avionul s-a prăbușit în mare, cu 66 de persoane la bord, între insula Creta și litoralul egiptean.

Conform ministrului Kammenos, autoritățile de la Atena nu pot specula cu privire la motivele prăbușirii avionului. El a repetat că radarele grecești au detectat viraje bruște în traiectoria aparatului, care s-a prăbușit de la altitudinea la croazieră până la 15.000 de picioare, dispărând apoi de pe aparate.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?