Rareș Bogdan, întâlniri cu „grei” la Bruxelles

Rareș Bogdan, întâlniri cu „grei” la Bruxelles

Europarlamentarul Rareş Bogdan, prim-vicepreşedinte al PNL, anunţă, sâmbătă, că a discutat, la Bruxelles, despre anul electoral 2024 cu preşedintele Parlamentului European, Roberta Metsola, dar şi cu liderul celui mai mare Grup Politic din Parlamentul European, Manfred Weber.

”Împreună cu Roberta Metsola, preşedinta Parlamentului European, am discutat despre Alegerile Europene din iunie, Congresul EPP de la Bucureşti şi viitorul Europei”, a scris, sâmbătă, pe Facebook, Rareş Bogdan.

Acesta a apreciat că Roberta Metsola este ”o prietenă a României” şi a susţinut tot timpul dreapta românească.

De asemenea, Rareş Bogdan anunţă că a discutat cu Manfred Weber
”Alături de liderul celui mai mare Grup Politic din Parlamentul European, Manfred Weber, preşedintele EPP, la un dialog de 45 de minute în biroul său despre perspectiva anului electoral european şi bătălia pentru Europa”, a mai transmis Rareş Bogdan.

Alegerile pentru Parlamentul European vor avea loc în 9 iunie. PNL va găzdui, între 6 şi 7 martie, la Bucureşti, Congresul Partidului Popular European dinaintea alegerilor europarlamentare.


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?