Regatul Unit: Regina Elisabeta l-a primit pe Donald Trump la Palatul Buckingham

Regina Elisabeta a II-a a Regatului Unit l-a primit luni la Palatul Buckingham pe preşedintele Statelor Unite, Donald Trump, relatează Reuters şi AFP.

Preşedintele american şi soţia sa, Melania, au sosit la palat cu elicopterul şi au aterizat în grădina din spate. Înainte de a se întâlni cu regina, ei au fost salutaţi de prinţul de Wales, Charles, moştenitor al tronului, şi de soţia acestuia, Camilla.

Întâmpinat cu salve de tun în prima zi din cele trei ale vizitei în Regatul Unit, Trump are în programul de luni un dejun cu regina, apoi ceaiul cu prinţul Charles, la reşedinţa acestuia, Clarence House, iar seara un banchet oficial. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...