Renault recheamă în service peste 2.000 de autovehicule Dacia Duster

Renault recheamă în service peste 2.000 de autovehicule Dacia Duster, pentru probleme la sistemul electric al claxonului, se arată într-un document publicat pe site-ul Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorului (ANPC).

Numărul de vehicule ce ar putea fi afectate în România este de 2.032.

'Dacia a identificat posibilitatea dimensionării incorecte a sistemului electric al claxonului, ceea ce poate provoca pierderea funcției acestuia și/sau apariția de fum la nivelul comenzii claxonului de pe volan', se arată în document.

Potrivit acestuia, acțiunea de verificare va dura aproximativ o oră, iar scopul acesteia este verificarea și remedierea cablajului electric al claxonului.

Intervenția va fi realizată gratuit, toate costurile fiind acoperite integral de Dacia.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „În urmă cu 8-9 ani probabil se lăsa cu arestări” / Procurorul CSM Claudiu Sandu, despre cum șefa Curții de Apel îl scapă de dosar pe Robert Negoiță

2 „A decis să-mi arate cât este de șmecher” / Șofer amendat după ce a claxonat un echipaj de Poliție care nu i-a acordat prioritate

3 Așa o fi? / Dunărea, la un nivel aproape record de scăzut, în ciuda ploilor abundente din România

4 Reportul Loto 6 / 49 atinge 9 milioane de euro; numerele câștigătoare din 2 august

5 Atac uriaș, cu peste 600 de drone, asupra Rusiei. Cel puțin trei ținte majore au fost lovite