Reprezentanţii organelor compentente au mers în comuna Sinteşti, pentru a stopa arderile ilegale de deșeuri și infracționalitatea economică

Peste 120 de reprezentanți ai Gărzii de Mediu, Jandarmeriei, Poliției Consiliului Județean Ilfov și ai companiei Enel au mers ieri în comuna Sintești, în încercarea de a opri arderile ilegale de deșeuri și infracționalitatea economică, anunță Garda de Mediu pe pagina sa de Facebook. În urma acțiunii au fost aplicate amenzi în valoare de 350.000 de lei și au fost confiscate peste 12 tone de metale și trei tone de cauciucuri. Sintești este localitatea în care dispar de la autovehicule de mici dimensiuni, la autocare, și în care aproape fiecare curte arată ca un centru de colectare a fierului, scrie în postarea Gărzii de Mediu.

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului