Republica Moldova: Andrian Candu a fost testat pozitiv la noul coronavirus

Republica Moldova: Andrian Candu a fost testat pozitiv la noul coronavirus

Liderul Partidului Pro Moldova, Andrian Candu, a fost testat pozitiv la noul coronavirus, informează joi Radio Chişinău.

Deputatul a făcut anunţul pe pagina sa de Facebook. El spune că, dat fiind că nu s-a simţit bine, şi-a făcut testul la COVID-19, însă nu manifestă simptome ale bolii. ''Am şi gust, şi miros, şi poftă de viaţă'', a scris fostul preşedinte al Parlamentului Republicii Moldova pe contul de Facebook.

Miercuri, şi deputatul neafiliat Grigore Repeşciuc, fost membru al Pro Moldova, a fost testat pozitiv la noul coronavirus. Acesta a precizat că urmează tratamentul la domiciliu, potrivit Unimedia.

Recent, şi preşedinta Parlamentului, Zinaida Grecenîi, a anunţat că este infectată cu noul tip de coronavirus.

Anterior, alţi zece deputaţi s-au îmbolnăvit de COVID-19. AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite o știre care chiar merită citită... / Asta spune multe și despre ce se întâmplă în Ucraina...

2 Putin fixează trei condiții de neclintit în negocierile de pace: „Nu vom face compromisuri”

3 Doliu în PSD

4 Scandal uriaș la IPJ Constanța: ofițer de poliție săltat de DNA după ce a fost prins în flagrant. Pentru ce a primit 5.000 de euro mită

5 VIDEO „Solidaritate” românească...