REVOLTĂTOR Doi prieteni ai fiului lui Dragnea sunt pictați pe pereții unei biserici din Teleorman

Doi oameni de afaceri, care au donat bani pentru o biserica din Turnu Magurele, au fost recompensati intr-un mod aparte de preot: chipurile lor au fost pictate pe peretii lacasului de cult.

Cei doi, fratii Codrea, ar fi apropiati ai lui Valentin Dragnea, fiul lui Liviu Dragnea, noteaza  Liber in Teleorman .

Chipurile celor doi sunt pictate pe peretii bisericii de vreo doi ani, spre nemultumirea unora dintre localnici. Oamenii s-au plans si preotilor bisericii, dar acestia le-au spus ca nu este nicio problema.

Sursa citata mentioneaza ca cei doi oameni de afaceri sunt prieteni apropiati ai lui Valentin Dragnea, fiind fotografiati si la cununia civila a fiului fostului presedinte al PSD.



populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”