România are o nouă stea a gimnasticii! 6 medalii de aur pentru Ana Bărbosu la Campionatele Europene pentru junioare

Gimnasta Ana Bărbosu a câştigat medaliile de aur în toate cele patru finale pe aparate – sărituri, paralele, bârnă şi sol, duminică, la Campionatele Europene de gimnastică artistică pentru junioare de la Mersin (Turcia), transmite Agerpres.

Vineri, Ana Bărbosu câștigase și medialia de aur la individual compus, competiție în care medalia de argint i-a revenit unei alte junioare din România, Mara Ceplinschi.

România a câştigat și medaliile de aur în concursul pe echipe, în componenţa Ana Bărbosu, Maria Ceplinschi, Iulia Trestianu, Andreea Preda, Ana Turcu.

Foto: Ana Bărbosu (mijloc) / Federația Română de Gimnastică



populare
astăzi

1 DOCUMENT Cine din servicii o fi dat drumul la chestia asta? Și ce o fi atât de grav?

2 Mirări și întrebări în Securistan / Câteva lucruri care nu se leagă / Cine trage sforile în criza politică?

3 AUDIO Aflăm în premieră că puteam plăti toți mai puțin la curent, dar nu s-a vrut / Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica!

4 BREAKING Bombă în PSD! / Rafila s-a opus de la bun început oricărei renegocieri cu Pfizer. Proba este o adresă către premierul Ciucă

5 „Cine te-a pus, Marcele?” / Reproșuri pentru Ciolacu în PSD după demisia Victoriei Stoiciu