România și Slovenia au fost pe locul al doilea în UE la scumpirea carburanților

În septembrie, România și Slovenia au fost pe locul al doilea în Uniunea Europeană la scumpirea carburanților, fiecare cu un avans anual de 29%. Potrivit Eurostat au fost depășite doar de Luxemburg, cu un avans de 31%. Pe de altă parte, cele mai scăzute rate anuale ale creșterii prețurilor la carburanți au fost înregistrate în Irlanda 15%, Italia, Finlanda și Grecia toate cu 18%./rpatulea/ilapadat

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...