Rugbistele din Liverpool s-au dezbrăcat din nou/FOTO

Echipa feminină de rugby de la Universitatea din Liverpool se dezbracă pentru al doilea an consecutiv, pentru un scop caritabil.

 Cu ajutorul calendarului vor să strângă bani pentru lupta împotriva distrofiei musculare Duchenne. Acesta a fost înființat de un pacient diagnosticat cu această boală, pentru care până în prezent nu a fost găsit un tratament.

"Suntem mândre să strângem bani pentru o cauză nobilă", spune Olivia Davison, membră a echipei de rugby.

Calendarul va fi vândut cu 10 lire.





populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...