Rugby: CM 2019 - Ţara Galilor a învins Uruguay şi s-a calificat în sferturile de finală

Selecţionata Ţării Galilor s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de rugby din Japonia, după ce a întrecut reprezentativa Uruguay cu 35-13, duminică la Kumamoto, într-un meci din cadrul Grupei D.

După ce au terminat neînvinşi pe primul loc în grupă, galezii vor întâlni în sferturi Franţa, ocupanta locului secund în Grupa C, pe 20 octombrie la Oita, în timp ce Anglia, prima clasată din Grupa C, va juca cu o zi înainte, tot la Oita, cu Australia, a doua clasată din Grupa D.

Afişul ultimelor două sferturi de finală va fi determinat după meciul Japonia - Scoţia, programat duminică la Yokohama.

Irlanda (Grupa A), Noua Zeelandă şi Africa de Sud (Grupa B) sunt deja calificate.
AGERPRES (AS/editor: Vlad Constantinescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Judecați voi... / Asociația lui Viorel Pașca a fost acreditată de Ministerul Muncii ca furnizor de servicii sociale în 2021, după o vizită în teren

2 Documente care dau de gândit...

3 Așa o fi?

4 Realitatea Plus a intrat în picaj după ce Anca Alexandrescu s-a certat cu Călin Georgescu

5 VIDEO Fumul se vede de la kilometri / Atac major al ucrainenilor în Sankt Petersburg!