Rusescu a adus victoria echipei Osmanlispor în Europa League

Atacantul român Raul Rusescu a marcat golul victoriei echipei turce Osmanlispor, cu scorul de 2-1, pe terenul formației spaniole Villarreal, joi seara, într-un meci din Grupa L a competiției de fotbal Europa League.

Rusescu a înscris în minutul 75, pentru 2-1, după ce intrase pe gazon trei minute mai devreme, în locul camerunezului Pierre Webo, cel care a deschis scorul, în min. 8. ''Submarinul galben'' egalase prin Rodrigo Hernandez (48).

În etapa trecută, cele două formații terminaseră la egalitate, 2-2, la Ankara, Rusescu marcând ambele goluri ale gazdelor.

După succesul de pe ''El Madrigal'', Osmanlispor este liderul grupei, cu 7 puncte, urmată de Villarreal, 5 puncte, FC Zurich, 5 puncte, și Steaua, 3 puncte.

Următoarele partide vor avea loc pe 24 noiembrie, Steaua — Osmanlispor și FC Zurich — Villarreal.

AGERPRES (editor: Mihai Țenea, editor online: Adrian Dădârlat)

3 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!

4 Cea mai mare notă luată de Piedone în viața lui a fost un 6...

5 „A fost așa toată durata zborului de patru ore”