Rusia: Cinci persoane au decedat într-un accident de autobuz, la sud de Moscova

Cinci persoane au murit şi alte 21 au fost rănite într-un accident de autobuz, duminică dimineaţă, la aproximativ 270 de kilometri sud de Moscova, relatează AFP.

Accidentul s-a produs în jurul orei locale 05:45 (02:45 GMT) în regiunea Riazan, potrivit Autorităţii federale ruse pentru transport rutier. Autobuzul a lovit un pilon care susţinea un pod.

''Cinci persoane au decedat şi 21 au fost rănite'', a scris pe Twitter autoritatea citată.

Autobuzul transporta 49 de persoane. AGERPRES


populare
astăzi

1 Cool! Așa o fi?

2 Mai mulți parlamentari neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului PNL. Bolojan: „Avem o situație interesantă”

3 Judecătoare de Curte de Apel: „Nesimțitul ăla cocoțat prea sus pentru nivelul lui moral și intelectual” / „Muie USR”

4 BREAKING Primele semne că banii încep să ocolească România

5 Pactul din umbră de la Beijing. Detaliul din vizita lui Trump în China care a alertat democrațiile occidentale