„S-o aresteze!”/Ciolacu, despre relațiile Laurei Vicol cu interlopi

Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat luni că, dacă procurorii au elemente în privinţa deputatei social-democrate Laura Vicol, va vota pentru ridicarea imunităţii acesteia, transmite Agerpres.

Întrebat cum comentează informaţiile apărute în spaţiul public, conform cărora Laura Vicol ar avea o relaţie cu anumiţi interlopi, liderul PSD a spus: „S-o aresteze. Dacă domnii procurori ştiu aceste elemente, s-o aresteze de îndată. Eu o să votez pentru ridicarea imunităţii.”.

„Va exista o decizie în cadrul grupului PSD. (…) Şi au am spus că nu doresc desfiinţarea SIIJ, trebuie găsită o altă entitate care să preia activitatea SIIJ”, a declarat Ciolacu, la Parlament, întrebat despre afirmaţiile Laurei Vicol, preşedinte al Comisiei juridice, care susţine menţinerea Secţiei pentru investigarea infracţiunilor din justiţie.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”