„S-o aresteze!”/Ciolacu, despre relațiile Laurei Vicol cu interlopi

Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat luni că, dacă procurorii au elemente în privinţa deputatei social-democrate Laura Vicol, va vota pentru ridicarea imunităţii acesteia, transmite Agerpres.

Întrebat cum comentează informaţiile apărute în spaţiul public, conform cărora Laura Vicol ar avea o relaţie cu anumiţi interlopi, liderul PSD a spus: „S-o aresteze. Dacă domnii procurori ştiu aceste elemente, s-o aresteze de îndată. Eu o să votez pentru ridicarea imunităţii.”.

„Va exista o decizie în cadrul grupului PSD. (…) Şi au am spus că nu doresc desfiinţarea SIIJ, trebuie găsită o altă entitate care să preia activitatea SIIJ”, a declarat Ciolacu, la Parlament, întrebat despre afirmaţiile Laurei Vicol, preşedinte al Comisiei juridice, care susţine menţinerea Secţiei pentru investigarea infracţiunilor din justiţie.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...