„S-o aresteze!”/Ciolacu, despre relațiile Laurei Vicol cu interlopi

Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat luni că, dacă procurorii au elemente în privinţa deputatei social-democrate Laura Vicol, va vota pentru ridicarea imunităţii acesteia, transmite Agerpres.

Întrebat cum comentează informaţiile apărute în spaţiul public, conform cărora Laura Vicol ar avea o relaţie cu anumiţi interlopi, liderul PSD a spus: „S-o aresteze. Dacă domnii procurori ştiu aceste elemente, s-o aresteze de îndată. Eu o să votez pentru ridicarea imunităţii.”.

„Va exista o decizie în cadrul grupului PSD. (…) Şi au am spus că nu doresc desfiinţarea SIIJ, trebuie găsită o altă entitate care să preia activitatea SIIJ”, a declarat Ciolacu, la Parlament, întrebat despre afirmaţiile Laurei Vicol, preşedinte al Comisiei juridice, care susţine menţinerea Secţiei pentru investigarea infracţiunilor din justiţie.


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”