Satu Mare: Copil de trei luni mort după ce a aspirat lapte

Un copil de trei luni a decedat, marţi, în municipiul Satu Mare, după ce a aspirat lapte, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Someş.

"Astăzi, la ora 10,50, pompierii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Someş al judeţului Satu Mare au fost solicitaţi să intervină în cazul unui copil (de 3 luni) care a suferit o aspiraţie de lapte, în municipiul Satu Mare. La faţa locului s-a deplasat un echipaj cu o ambulanţă SMURD TIM (terapie intensivă mobilă), care au început imediat manevrele de resuscitare. Din nefericire, în ciuda eforturilor depuse de către salvatori, corpul copilului nu a mai reacţionat", a transmis ISU Satu Mare.

În acest caz a fost sesizat şi Inspectoratul de Poliţie Judeţean Satu Mare. AGERPRES / (AS - autor: Gheorghe Pietrar, editor: Marius Frăţilă, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Rețeaua caschetelor roșii...

2 România este năclăită de astfel de specimene

3 De citit...

4 Foarte interesante amănunte...Majoritatea românilor e convinsă în mod fals că „avem petrol şi gaz”

5 VIDEO Priviți ce-a scos Turcia din „cutia cu maimuțe”!