Satu Mare: În judeţ mai există o singură persoană infectată cu COVID-19

O singură persoană din judeţ mai este infectată cu virusul COVID-19, Satu Mare având cele mai puţine cazuri pozitive de la declanşarea pandemiei, potrivit informărilor autorităţilor.

"La nivelul judeţului Satu Mare, în data de 15 iulie, cu recomandare de izolare la domiciliu din partea Direcţiei de Sănătate Publică sunt 694 persoane. În carantină instituţionalizată nu se mai află nicio persoană. Până în prezent, la Satu Mare s-au înregistrat 73 de vindecări şi 8 decese cauzate de coronavirus. De asemenea, până în prezent au fost efectuate 9.920 teste", precizează miercuri, într-o informare de presă, Instituţia Prefectului Satu Mare.

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, în total, în judeţul Satu Mare au fost 82 de persoane infectate cu COVID-19. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade