Satu Mare: În judeţ mai există o singură persoană infectată cu COVID-19

O singură persoană din judeţ mai este infectată cu virusul COVID-19, Satu Mare având cele mai puţine cazuri pozitive de la declanşarea pandemiei, potrivit informărilor autorităţilor.

"La nivelul judeţului Satu Mare, în data de 15 iulie, cu recomandare de izolare la domiciliu din partea Direcţiei de Sănătate Publică sunt 694 persoane. În carantină instituţionalizată nu se mai află nicio persoană. Până în prezent, la Satu Mare s-au înregistrat 73 de vindecări şi 8 decese cauzate de coronavirus. De asemenea, până în prezent au fost efectuate 9.920 teste", precizează miercuri, într-o informare de presă, Instituţia Prefectului Satu Mare.

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, în total, în judeţul Satu Mare au fost 82 de persoane infectate cu COVID-19. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”