Satu Mare: Zece cazuri de COVID-19 la secţia de pompieri Negreşti Oaş

Zece cazuri de COVID-19 au fost confirmate la secţia de pompieri din oraşul Negreşti Oaş, a declarat sâmbătă, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă "Someş" Satu Mare, Bianca Timiş.

"Zece cazuri sunt confirmate la Secţia de Pompieri Negreşti Oaş. S-au luat toate măsurile necesare care sunt impuse de aceasta situaţie, iar secţia nu este afectată", a precizat Bianca Timiş.

La nivelul judeţului Satu Mare se află în carantină la domiciliu 221 persoane. Până în prezent, la Satu Mare s-au înregistrat 159 de cazuri de infectare cu COVID-19, din care 101 au fost declarate vindecate, fiind înregistrate şi 8 decese. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți