Se circulă în condiţii normale pe A2, pe sensul spre Constanţa; problemele apărute la dalele de beton au fost remediate

Circulaţia se desfăşoară în condiţii normale pe A2, Bucureşti - Constanţa, la kilometrul 20, pe sensul către Constanţa, după remedierea problemelor apărute la dalele de beton, informează Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR).

"Precizăm că echipele de intervenţie rapidă ale CNAIR (cunoscute şi ca SMURD-ul Autostrăzii), au intervenit prompt pentru remedierea situaţiei de pe Autostrada Soarelui. Reamintim ca lucrările au fost semnalizate corespunzător şi au fost instituite restricţii de viteză de 40 km/h", se arată în comunicatul companiei de drumuri.

CNAIR a anunţat, duminică seara, că drumarii intervin pe sectorul de beton al Autostrăzii Soarelui (A2), la km 20, pe sensul de mers Bucureşti- Constanţa, banda 2, unde sunt probleme între dale, din cauza căldurii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 VIDEO Fosta soție, dezvăluiri dureroase despre partea întunecată a lui Péter Magyar, premierul ales al Ungariei

3 SONDAJ Pe cine vor românii premier: Bolojan este pe locul doi în preferințe

4 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

5 „Nu vom supraviețui”. Detaliul remarcat în fabricile auto din China le dă coșmaruri giganților auto