Şedinţă de guvern - Propuneri de schimbare a prefecţilor de Alba, Arad, Harghita, Sălaj şi Suceava

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunţat, joi, în şedinţa de guvern, propunerile de schimbare din funcţie a prefecţilor de Alba, Arad, Harghita, Sălaj şi Suceava.

Deciziile de schimbare se referă la prefecţi şi subprefecţi în funcţie sau detaşaţi din: Alba - Monica Popescu; Arad - prefect Hordea Florentina, subprefect Vasilică Damian, care este înlocuit de Liliana Popa; Harghita - Andrei Jean Adrian; Sălaj - Florian Florin; Suceava - Adomnicăi Monica Elena.

Ministrul de Interne a făcut prezentarea la solicitarea premierului Ludovic Orban, având în vedere că pe agenda şedinţei de guvern figurau proiecte privind mai multe eliberări, numiri de prefecţi şi/sau subprefecţi. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan