Ședința de Guvern a fost reprogramată pentru vineri, la ora 13,00 (oficial)

Ședința de Guvern a fost reprogramată pentru vineri, la ora 13,00 (oficial)

Ședința de Guvern anunțată pentru joi, la ora 13,00, a fost reprogramată pentru vineri, la ora 13,00, potrivit unui anunț al Biroului de presă al Executivului, remis AGERPRES.

Pe ordinea de zi a ședinței se aflau mai multe ordonanțe care trebuie să primească avizele necesare, după cum au declarat, pentru AGERPRES, surse guvernamentale.

Potrivit surselor citate, ședința de Guvern se va desfășura după reunirea Consiliului Economic și Social.

Printre actele normative care ar fi trebuit discutate se numără și o ordonanță de urgență privind pensiile speciale.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Ce nu s-a spus despre fetiţa salvată din lacul îngheţat. „Adevăratul erou este altcineva"

2 Țara lui Plaha / El este noul președinte al Tribunalului București / E în Tribunal de 3 săptămâni și n-ar fi intrat la nicio ședință de judecată (surse) /

3 VIIDEO „Ieșiți public, doamnă von der Leyen, și spuneți adevărul! Să știe și cetățenii!” / Rares Bogdan, discurs dur în Parlamentul European!

4 „O recesiune cum nu au avut în 250 de ani” / Ce ar însemna ca Europa să vândă activele și titlurile de stat care reprezintă datoria SUA

5 Țara condusă de maimuțoi / Grindeanu vrea să-l pupe-n cur pe Trump cu miliardul din buzunarul nostru!