Ședință de urgență la MAI convocată de ministrul de interne Marcel Vela/Autoritățile pregătesc o nouă ordonanță militară/Declarații de presă la ora 21.00

O ședință de urgență a fost convocată, duminică după amiază la Ministerul de Interne de către ministrul Marcel Vela, transmite Digi24 citând surse guvernamentale. Potrivit acesta, autoritățile pregătesc o nouă ordonanță militară, dat fiind că România se apropie de sencariul 4, cu peste 2000 de cazuri de infectare cu coronavirus. Potrivit surselor citate, nu este exclus ca noua ordonanță militară să anunțe noi restricții și zone de carantină.

UPDATE 18.50 Ministrul Afacerilor Interne, Ion Marcel Vela și secretarii de stat Bogdan Despescu și Raed Arafat, vor susține o declarație de presă, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, începând cu ora 21:00, a anunțat Grupul pentru Comunicare Strategică.

Vom reveni cu detalii


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan