Ședință de urgență la MAI convocată de ministrul de interne Marcel Vela/Autoritățile pregătesc o nouă ordonanță militară/Declarații de presă la ora 21.00

O ședință de urgență a fost convocată, duminică după amiază la Ministerul de Interne de către ministrul Marcel Vela, transmite Digi24 citând surse guvernamentale. Potrivit acesta, autoritățile pregătesc o nouă ordonanță militară, dat fiind că România se apropie de sencariul 4, cu peste 2000 de cazuri de infectare cu coronavirus. Potrivit surselor citate, nu este exclus ca noua ordonanță militară să anunțe noi restricții și zone de carantină.

UPDATE 18.50 Ministrul Afacerilor Interne, Ion Marcel Vela și secretarii de stat Bogdan Despescu și Raed Arafat, vor susține o declarație de presă, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, începând cu ora 21:00, a anunțat Grupul pentru Comunicare Strategică.

Vom reveni cu detalii


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...