Ședință restrânsă de Guvern România - Republica Moldova, joi, la Piatra-Neamț (surse)

O ședință restrânsă a Guvernelor României și Republicii Moldova va avea loc joi, la Piatra-Neamț, au declarat pentru AGERPRES surse oficiale.

Conform surselor citate, la această ședință, care va fi condusă de premierul Sorin Grindeanu și omologul său moldovean, Pavel Filip, vor participa mai mulți membri ai celor două Guverne.

Pentru pregătirea reuniunii, mai mulți membri ai Cabinetului Grindeanu s-au întâlnit luni dimineață, la Palatul Victoria.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?