Șeful regiunii Madrid: Guvernul ia în calcul închiderea capitalei Spaniei

Președintele regiunii Madrid, Isabel Diaz Ayuso a declarat joi că guvernul spaniol ia în considerare închiderea capitalei ca măsură de a opri răspândirea coronavirusului în țară, transmite Reuters.

Declarația vine după ce, miercuri, guvernul spaniol a negat că ar avea în plan o astfel de izolare a Madridului.

”Ținând cont de ce s-a întâmplat în ultimele ore, posibilitatea închiderii Madridului este luată în considerare”, a spus Diaz Ayuso la postul local tele 5.



populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă