Șeful regiunii Madrid: Guvernul ia în calcul închiderea capitalei Spaniei

Președintele regiunii Madrid, Isabel Diaz Ayuso a declarat joi că guvernul spaniol ia în considerare închiderea capitalei ca măsură de a opri răspândirea coronavirusului în țară, transmite Reuters.

Declarația vine după ce, miercuri, guvernul spaniol a negat că ar avea în plan o astfel de izolare a Madridului.

”Ținând cont de ce s-a întâmplat în ultimele ore, posibilitatea închiderii Madridului este luată în considerare”, a spus Diaz Ayuso la postul local tele 5.



populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...