Șeful regiunii Madrid: Guvernul ia în calcul închiderea capitalei Spaniei

Președintele regiunii Madrid, Isabel Diaz Ayuso a declarat joi că guvernul spaniol ia în considerare închiderea capitalei ca măsură de a opri răspândirea coronavirusului în țară, transmite Reuters.

Declarația vine după ce, miercuri, guvernul spaniol a negat că ar avea în plan o astfel de izolare a Madridului.

”Ținând cont de ce s-a întâmplat în ultimele ore, posibilitatea închiderii Madridului este luată în considerare”, a spus Diaz Ayuso la postul local tele 5.



populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...