Senatorul Niculae Bădălău, ales președinte executiv al PSD

Senatorul Niculae Bădălău a fost ales cu unanimitate de voturi, în cadrul CEx al PSD, în funcția de președinte executiv al partidului.

''Este o funcție care impune o seriozitate maximă, o mare responsabilitate pentru proiectele pe care partidul le-a propus, pentru programul de guvernare, pentru români. Am fost ales cu unanimitate de voturi în funcția de președinte executiv al PSD în cadrul Comitetului Executiv de astăzi, la propunerea lui Liviu Dragnea'', a declarat pentru AGERPRES senatorul Niculae Bădălău, președinte PSD Giurgiu.

Pe de altă parte, referindu-se la noua propunere pentru funcția de premier , el a susținut că Sorin Grideanu "are toate atu-urile'' și și-a exprimat speranța ca președintele Klaus Iohannis să accepte nominalizarea.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Relaxare la admitere / Peste 40 de facultăți primesc studenți pe bază de dosar în 2026

2 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

3 Țara în care am ajuns să trăim... În alte vremuri, ăsta ar fi pățit-o rău de tot. Acum a pierdut doar o sinecură...

4 Judecați voi... / Condiții „corespunzătoare”, nici o amendă / Șapte instituții au controlat azilele lui Pașca până în 2026

5 „Mi-e rușine” / Imagini greu de privit într-un spital din Republica Moldova. Ministrul Sănătății, în lacrimi