Sepsi, eliminată din Europa cu scor de tenis: Zdrobiţi de Djurgardens, covăsnenii rămân cu banii UEFA

Echipa suedeză Djurgardens a întrecut joi pe Sepsi Sf. Gheorghe, scor 3-1, în manşa secundă a turului al treilea preliminar din Conference League. Sepsi părăseşte competiţia cu dublă înfrângere în faţa suedezilor şi cu 2-6 scor cumulat.

Cosmin Matei a deschis scorul în minutul 8, pentru Sepsi. În minutul 12, Finndell a egalat situaţia pe tabela de marcaj, iar în minutul 23 Asoro a marcat al doilea gol al echipei suedeze. În minutul 71, Mitrea a gafat şi Asoro a înscris stabilind scorul final.

Djurgardens: Zetterstrom – Johansson (Lofgren 75’), Hien, Ekdal, Bengtsson – Finndell (Danielson 46’), Schuller (Banda 28’), Eriksson - Asoro, Edvardsen (Wikheim 62’), Radetinac (Doumbouya 75’). Antrenor: Kim Bergstrand

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – Dimitrov (Ciobotariu 88), Ninaj, Mitrea, Ispas - Aganovic, Păun, C. Matei (G. Dragomir 88’) – Damaşcan (J. Rodriguez 52’), Rondon (Tudorie 72’), Bărbuţ (Achachbar 72’). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Edvardsen 1, Danielson 89 / Păun 21, Ninaj 79, Mitrea 83, J. Rodriguez 86

Arbitri: Sascha Stegemann – Mark Borsch, Christof Gunsch – Florian Badstubner (toţi din Germania)

750.000

de euro va primi Sepsi din partea UEFA pentru calificarea în turul III preliminar al Conference League.

3 „Dacă voiai să câștigi nu era suficient doar să-ți petreci câteva ore cu un bărbat”

4 Expert despre porcăria comisă de E.ON: Este o înșelătorie, oamenii nu au ce să facă pentru că nu mai există concurență

5 VIDEO Priviți aceste imagini apocaliptice cu pădurea care oferea protecție militarilor ucraineni în fața dronelor rusești...