Șerban Mihăilescu: UNPR va obține cel puțin 10% din voturi la viitoarele alegeri

Șerban Mihăilescu: UNPR va obține cel puțin 10% din voturi la viitoarele alegeri

Vicepreședintele Uniunii Naționale pentru Progresul României (UNPR), senatorul Șerban Mihăilescu, a declarat marți, pentru AGERPRES, că formațiunea pe care o reprezintă se află într-o puternică ascensiune, iar în cazul unei participări pe cont propriu la alegerile locale viitoare, aceasta va obține minim 10% din voturile electoratului.

"În condițiile actualei piețe politice, 10% este un scor rezonabil, adică este o cifră rezonabilă pe care UNPR poate să o obțină", a afirmat Șerban Mihăilescu, senator de Botoșani.

Potrivit acestuia, UNPR 'are o reprezentare națională deosebită', devenind acum un partid cu filiale la nivelul fiecărei localități urbane sau rurale.

Mihăilescu a subliniat că decizia unei candidaturi a UNPR pe liste separate sau într-o alianță politică sau electorală nu a fost luată deocamdată, însă această temă va fi discutată și la Școala de vară a UNPR care va avea loc la Costinești la sfârșitul acestei săptămâni. AGERPRES 


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

4 VIDEO A devenit doar o chestiune de moment până când Alexandra Stan va umbla goală pe stradă?

5 Onestitate marca USR...