Serena Williams, șocată de cazul de dopaj al Mariei Șarapova

A doua zi după anunțul controlului antidoping pozitiv suferit de rusoaica Maria Șarapova, jucătoarea americană de tenis Serena Williams, nr. 1 mondial, s-a declarat șocată. ''Dar, cum a spus Maria, ea este gata să-și asume întreaga responsabilitate și cred că asta arată un mare curaj și inimă'' din partea ei, a declarat jucătoarea americană.

Maria Șarapova (28 ani) riscă o suspendare de patru ani în urma unui test antidoping pozitiv la Meldonium, un medicament inclus de Agenția mondială antidoping pe lista substanțelor interzise din 1 ianuarie 2016, din cauză că sportivii l-ar folosi cu intenția de a-și îmbunătăți performanțele sportive.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Noi amănunte despre tentativa de lovitură de stat din China / Lui Xi Jinping i-ar fi trecut glonțul pe la urechi la propriu!

2 Așa o fi, să-i credem? / În drumul spre OCDE, România abrogă temporar un articol controversat din Codul fiscal

3 Avram Iancu le cere românilor să-i doneze bani pentru a-și cumpăra o mașină nouă: „Cel mai ieftin model este 19.500 euro”

4 Stiglitz / Noua eră a imperiului american nu se va încheia bine nici pentru SUA, nici pentru restul lumii

5 Lovitura decisivă împotriva „flotei din umbră” a lui Putin. Uniunea Europeană pregătește interzicerea totală a serviciilor maritime pentru Rusia