'Shutdown': Preşedintele Donald Trump părăseşte brusc negocierile cu democraţii din Congres

O nouă întâlnire între Donald Trump şi liderii democraţi din Congres privind negocierile bugetare s-a încheiat miercuri la scurt timp, atunci când preşedintele a pus capăt pe neaşteptate discuţiilor, potrivit opozanţilor politici ai liderului de la Casa Albă, transmite AFP.

"Preşedintele s-a ridicat şi a plecat", a povestit liderul democraţilor din Senat, Chuck Schumer, imediat după întâlnire.

"Tocmai am părăsit o întâlnire cu Chuck (Schumer) şi Nancy (Pelosi), totală pierdere de vreme", a scris la rândul său pe Twitter preşedintele american în acelaşi moment.AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?