Sibiu: Peste 500 de oameni participă la un protest autorizat faţă de OUG nr.7/2019

Peste 500 de persoane s-au strâns, duminică seară, în piaţa centrală din Sibiu, unde se desfăşoară un protest autorizat faţă de OUG nr.7/2019 prin care s-au adus modificări legilor Justiţiei.

Printre participanţii la miting se numără şi membri ai PNL şi USR.

Protestatarii au pancarte cu mesaje prin care susţin independenţa Justiţiei şi cer demisia Guvernului. De asemenea, se scandează împotriva PSD.

Protestatarii au pregătit şi 400 de mărţişoare tricolore, care vor fi oferite femeilor cu ocazia sărbătorii româneşti a dragostei - Dragobetele. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...