Sibiu: Peste o sută de protestari anti-vaccin în centrul oraşului

Peste o sută de persoane protestează, duminică, în faţa Muzeului Naţional Brukenthal, în apropierea Căsuţei lui Moş Crăciun transformată în centru de vaccinare anti-COVID, cerând încetarea purtării măştii de protecţie sanitară şi stoparea administrării serurilor împotriva SARS-CoV-2.

Unii dintre ei flutură steaguri tricolore şi poartă pancarte cu mesaje împotriva vaccinării. "Nu cedăm, nu ne vaccinăm!", "Libertate!", "Unitate!", "Jos Iohannis!", "Jos masca!" - strigă manifestanţii.

Mulţi dintre protestatari nu poartă măşti de protecţie sanitară.

Protestul este autorizat de Primăria Municipiului Sibiu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă