Sibiu: Şase angajaţi dintr-o fabrică de produse medicale suspecţi de COVID-19, internaţi în Spitalul Judeţean

Şase angajaţi dintr-o fabrică de produse medicale au fost internaţi în Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă din Sibiu, fiind suspecţi de infecţia cu COVID-19, a anunţat, vineri seara, purtătorul de cuvânt al Prefecturii, Andreea Ştefan.

"În ceea ce priveşte situaţia de la fabrica de produse medicale Raguse Medizinische Produkte Romania SRL precizăm faptul că pentru tot personalul acesteia s-a dispus măsura izolării la domiciliu. Pentru persoanele care au prezentat simptome specifice COVID-19, aceştia au fost consultaţi de personalul SAJ Sibiu şi ISU Sibiu, iar în urma intervenţiilor au fost transportaţi la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu, unde au fost internaţi. Momentan se află sub observaţie, iar după caz, sub tratament specific", a spus Andreea Ştefan.

Deocamdată, Prefectura Sibiu nu poate comunica cu exactitate câţi angajaţi de la această fabrică sunt izolaţi la domiciliu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA