Sibiu: Şase angajaţi dintr-o fabrică de produse medicale suspecţi de COVID-19, internaţi în Spitalul Judeţean

Şase angajaţi dintr-o fabrică de produse medicale au fost internaţi în Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă din Sibiu, fiind suspecţi de infecţia cu COVID-19, a anunţat, vineri seara, purtătorul de cuvânt al Prefecturii, Andreea Ştefan.

"În ceea ce priveşte situaţia de la fabrica de produse medicale Raguse Medizinische Produkte Romania SRL precizăm faptul că pentru tot personalul acesteia s-a dispus măsura izolării la domiciliu. Pentru persoanele care au prezentat simptome specifice COVID-19, aceştia au fost consultaţi de personalul SAJ Sibiu şi ISU Sibiu, iar în urma intervenţiilor au fost transportaţi la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu, unde au fost internaţi. Momentan se află sub observaţie, iar după caz, sub tratament specific", a spus Andreea Ştefan.

Deocamdată, Prefectura Sibiu nu poate comunica cu exactitate câţi angajaţi de la această fabrică sunt izolaţi la domiciliu. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor