Simona a pierdut, dar ce frumos!

Simona Halep a pierdut dramatic finala de la Roland Garros, 4-6/7-6/4-6, în faţa Mariei Sharapova. A fost un meci extraordinar, în care, după primele două seturi, oricare jucătoare putea să câştige. Ambele jucătoare au fost, la un moment dat, la cârma jocului. Maria Sharapova a fost în final mai proaspătă şi a reuşit să câştige ultimele două ghemuri. Simona şi Maria au făcut o pledoarie pentru frumuseţea tenisului şi orice cretinisme se vor grăbi unii sau alţii să spună, dând tot felul de înţelesuri absconse înfrângerii Simonei, rămân cretinisme şi atât. Simona Halep va ocupa de luni locul trei în ierarhia WTA şi devine, după acest joc, o certitudine a tenisului feminin mondial.


populare
astăzi

1 Surpriză de proporții la CCR! / Trei judecători denunță autosesizarea ilegală a Curții

2 Surpriză de proporții / Rusia ar fi golit celebrul depozit de explozibili de la Cobasna, din Transnistria, supranumit „Hiroshima Europei”!

3 Construcțiile uriașe de pe Autostrada A1 care schimbă Valea Oltului. Cum avansează lucrările la pasajul pentru urși și tuneluri

4 Septembrie se anunță mai cald decât de obicei: Vreme de vară în majoritatea țării

5 Râcă la PSD din cauza lui Georgescu...