Simona Halep, nominalizată pentru cea mai frumoasă lovitură a lunii august

Jucătoarea română de tenis Simona Halep este una dintre cele șase nominalizări în ancheta pentru cea mai frumoasă lovitură a lunii august în circuitul profesionist feminin, potrivit site-ului WTA.

Halep candidează cu un lob de senzație reușit la meciul cu americanca Taylor Townsend, la scorul de 6-4, 4-1, 15-40, în turul al doilea la Cincinnati.

Celelalte nominalizări sunt rusoaica Daria Kasatkina (Toronto), poloneza Agnieszka Radwanska (New Haven), americanca Madison Keys (Cincinnati), ucraineanca Elina Svitolina (Toronto) și cehoaica Lucie Safarova (Toronto).

Câștigătoarea va fi anunțată vineri, iar propunerile pot fi votate pe site-ul WTA până joi.

AGERPRES (editor: Mihai Țenea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Încă o dovadă a prostiei crase a lui Câciu, de două ori ministru PSD...

2 „Dacă v-ați afla într-o barcă cu Bolojan și Grindeanu, pe care l-ați arunca?” Răspunsul dat de Nicușor Dan

3 Detaliul de la strângerea de mână dintre Trump și Xi Jinping care i-a uimit pe experții în limbajul corpului

4 Povestea cercetătoarei române briliante de care se tem hackerii și giganții tech. Americanii au inclus-o în topul celor mai străluciți savanți

5 Ce a vrut să spună Xi Jinping când l-a avertizat pe Trump asupra „Capcanei lui Tucidide”. Reacția președintelui american