Simona Halep o va întâlni pe Shelby Rogers, în turul al treilea al US Open

Simona Halep o va întâlni pe Shelby Rogers, în turul al treilea al US Open

Simona Halep, locul 2 WTA, va evolua în turul al treilea al US Open cu americanca Shelby Rogers, locul 154 WTA, venită din calificări, care a învins-o, joi, cu scorul de 6-4, 6-4, pe japoneza Kurumi Nara, locul 82 WTA, în manşa secundă a competiţiei, după o oră şi 36 de minute de joc. 

Rogers, 22 de ani şi fostă ocupantă a locului 70, aflată acum la cea mai bună performanţă la un Grand Slam, nu a mai întâlnit-o pe sportiva din Constanţa până în prezent.

Simona Halep, cap de serie numărul 2, a trecut, joi, cu scorul de 6-3, 6-4, de ucraineanca Katerina Bondarenko, poziţia 104 WTA, sportivă venită din calificări, românca egalându-şi performaţa de anul trecut, calificarea în turul al treilea al US Open.

Cea mai bună performanţă din cariera Simonei Halep la US Open este calificarea în optimile de finală, în 2013.


populare
astăzi

1 BREAKING DNA a găsit la domiciliul primăriței din Olteni / Teleorman 251.860 de euro, 90.100 de lei și 320 de dolari

2 VIDEO Trump Jr. / „Am fost la Monaco, jumătate dintre mașinile de superlux sunt ale ucrainenilor”

3 VIDEO Pe asta ați văzut-o?

4 Hopa! Ce avem noi aici?

5 Document / „Europa va fi de nerecunoscut” / Noua strategie de securitate a SUA dă fiori...