Simona Halep s-a calificat în semifinale la Bad Homburg. Urmează duelul cu Bianca Andreescu

Simona a câştigat primul set, scor 6-2, după 25 de minute.

În setul 2, Simona Halep, care reuşit 10 aşi în meci, a câştigat cu 6-1, după 30 de minute.

Pentru accederea în semifinale, Halep va primi 8.871 de euro şi 120 de puncte WTA.

Adversara din semifinale va fi sportiva canadiană cu origini româneşti Bianca Andreescu, locul 63 mondial.

Cele două s-au mai întâlnit o singură dată, în 2019, când s-a impus jucătoarea din România.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?