Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Madrid

Jucătoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numărul 4 şi locul 5 WTA, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului Premier Mandatory de la Madrid, dotat cu premii în valoare totală de 3.671.405 euro, informează site-ul oficial al competiţiei.

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Madrid

Halep a învins-o, în optimi, cu scorul de 5-7, 6-3, 6-2, după două ore şi 14 minute, pe Sabine Lisicki (Germania), a 15-a favorită şi poziţia a 16-a în clasamentul mondial.

În sferturi, Simona Halep o va întâlni pe jucătoarea sârbă Ana Ivanovici, cap de serie numărul 11.

Pentru calificarea în această fază, Halep va primi 215 de puncte WTA şi un cec în valoare de 87.680 de euro.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Imaginea zilei în România...

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”