Sindicaliștii Federației Sanitas pichetează joi Parlamentul

Sindicatele din sănătate anunță intrarea în grevă japoneză a personalului din domeniul medical. Oamenii sunt nemulțumiți de majorările salariale care nu se vor acorda pentru toți angajații din sistem și cer să le fie plătite salariile și sporurile la nivelul prevăzut de lege pentru anul viitor. Federația Sanitas precizează că astăzi va picheta Parlamentul, iar Federația Solidaritatea Sanitară va avea săptămâna viitoare un miting de protest în Piața Victoriei.

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?