ȘOC la Realitatea TV! Rareș Bogdan a îmbrăcat vesta galbenă! Ce mesaj a transmis

ȘOC la Realitatea TV! Rareș Bogdan a îmbrăcat vesta galbenă! Ce mesaj a transmis. „Am primit această vestă galbenă de la protestatarii Rezist. O să o îmbrac pentru că simt că în curând românii nu vor mai rezista. Ne întâlnim în Piața Victoriei, deși eu aș vrea să transmit de la sediul din Kiseleff.”, a spus realizatorul Jocurir de Putere de la Realitatea TV.

Vesta galbenă a devenit un simbol al protestelor recente din Franța! Mai nou, în mai multe țări europene, vestele galbene au fost folosite la diverse proteste.

La Bruxelles, președintele Klaus Iohannis a fost întrebat despre protestul „vestelor galbene”, care pare să se extindă în tot mai multe țări din Europa. „Vestele galbene. Avem veste galbene în maşinile noastre, dar le folosim doar în caz de accident. Să sperăm că nu este nevoie.”, a declarat Klaus Iohannis, la Bruxelles, săptămâna trecută.




populare
astăzi

1 Ultima șmecherie a PSD

2 Radu Drăgușin, profit de sute de mii de euro din imobiliare, după o investiție făcută la 20 de ani

3 „Cea mai mare schimbare din medicină de la descoperirea antibioticelor”

4 Dezvăluiri de alcov în cercul lui Trump? / Scrisori intime ale asistentei Natalie Harp, date publicității

5 Milionarul Mitică Dragomir / „La 17 ani, mâncam un sfert de pâine la două zile. Mi-e frică de sărăcie!”