Social-democrații s-au reunit în ședința Comitetului Executiv Național

Social-democrații s-au reunit în ședința Comitetului Executiv Național, la sediul central al PSD, la nici jumătate de oră după sentința ÎCCJ în care președintele PSD, Liviu Dragnea, a fost condamnat definitiv la doi ani de închisoare cu suspendare, cu un termen de încercare de patru ani, în dosarul "Referendumul". La ședință este prezent președintele PSD, Liviu Dragnea, care nu a dorit să dea nicio declarație.

Întrebat de jurnaliști cum comentează sentința ÎCCJ , Liviu Dragnea a spus că va avea un comentariu după ședința CExN.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Primul general român care spune pe bune ce se întâmplă

2 Țara în care am ajuns să trăim...

3 SURSE S-a aflat formula viitorului Executiv. Cum ar putea arăta Guvernul condus de Eugen Tomac

4 Amănunte care dau fiori despre explozia dronei din Portul Constanța...

5 „Valorile” României au lovit din nou...