Socrul lui Bănicioiu, primarul Scorniceștiului, internat cu coronavirus. Mai mulți lideri ai PSD Olt, infectați cu COVID-19

Edilul orașului Scornicești este a doua victimă din județul Olt, după ce edilul de Slătioara a fost, recent, confirmat.

 Acesta s-a testat la o clinică din Capitală, după ce cazurile din oraș au fost în creștere.

Contactat de  Gazeta Nouă , edilul a afirmat că nu are simptome specifice bolii, însă va merge la spital pentru a se interna.

Ion Prioteasa este socrul liderului Pro România, fostul ministru al Sănătății din Guvernul Ponta, Nicu Bănicioiu.

În Olt, de la începutul pandemiei au fost confirmate 469 de îmbolnăviri.

COVID-19 și-a făcut apariția în cadrul multor instituții oltene importante.

Conform informațiilor Comisarul.ro, mai mulți lideri ai PSD Olt sunt internați la această oră cu COVID-19.



populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență