Socrul lui Bănicioiu, primarul Scorniceștiului, internat cu coronavirus. Mai mulți lideri ai PSD Olt, infectați cu COVID-19

Edilul orașului Scornicești este a doua victimă din județul Olt, după ce edilul de Slătioara a fost, recent, confirmat.

 Acesta s-a testat la o clinică din Capitală, după ce cazurile din oraș au fost în creștere.

Contactat de  Gazeta Nouă , edilul a afirmat că nu are simptome specifice bolii, însă va merge la spital pentru a se interna.

Ion Prioteasa este socrul liderului Pro România, fostul ministru al Sănătății din Guvernul Ponta, Nicu Bănicioiu.

În Olt, de la începutul pandemiei au fost confirmate 469 de îmbolnăviri.

COVID-19 și-a făcut apariția în cadrul multor instituții oltene importante.

Conform informațiilor Comisarul.ro, mai mulți lideri ai PSD Olt sunt internați la această oră cu COVID-19.



populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade