Sorana Cîrstea, calificată în sferturile probei de dublu la Midland (SUA)

Sorana Cîrstea, calificată în sferturile probei de dublu la Midland (SUA)

Cuplul format din jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea și Eva Hrdinova (Cehia) s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului ITF de la Midland (statul american Michigan), dotat cu premii totale de 100.000 de dolari.

Cîrstea, învinsă în primul tur la simplu, unde era a doua favorită, și Hrdinova au trecut cu 7-5, 6-4 de americancele Caroline Dolehide/Lauren Embree, iar în sferturi favoritele numărul doi ale probei vor înfrunta perechea Julie Coin (Franța)/Emily Webley-Smith (Marea Britanie).

În schimb, cuplul româno-american Elena Bogdan/Nicole Melichar, cap de serie nr. 3, a fost învins în sferturi de americancele Ashley Weinhold/Caitlin Whoriskey, cu 3-6, 6-3, 10-8. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?