Șoșoacă, la Ambasada Rusiei cu șeful Sputnik din România

Senatoarea Diana Iovanovici Șoșoacă a fost prezentă la Ambasada Federației Ruse din București la recepția oficială cu ocazia sărbătorii naționale, Ziua Rusiei.

Ea a discutat îndelung cu Dragoș Dumitriu de la Sputnik, site-ul finanțat de Federația Rusă și care este principalul mijloc de propagandă al Moscovei. Dumitriu a fost parlamentar PRM/PC.

”De unde a avut Nicolae Ceaușescu atâta minte? Explicația cred că e simplă — a avut geniu! Geniul principialității, al științei ascultării, al respectului pentru valoarea altora, pentru muncă, pentru tradiții… al unei dragoste neegalate pentru România pe care o visa (…) Geniul lui s-a văzut în formidabila epopee diplomatică a României sale, care ar merita scrisă nu ca istorie, așa cum a fost, ci chiar ca o epopee — așa cum a fost cu adevărat!”, spunea Dumitriu acum câtiva ani. SURSA: flux24.ro


populare
astăzi

1 Așa o fi, vine prăbușirea?

2 Iarna 2026-2027 / Primele semne sugerează o revenire a frigului arctic în Europa

3 Povestea împărătesei cu un apetit sexual legendar, interzisă celor pudici

4 Citiți și voi ce pregătește PSD!

5 Eșec la Cotroceni / Președintele deschide ușa alegerilor anticipate după blocajul total