Stare de urgență/Marcel Vela: Se închid restaurantele și barurile

Ministrul de Interne, Marcel Vela, a anunțat marți seara noi măsuri în contextul stării de urgență instituite în țara noastră din cauza epidemiei de coronavirus, printre acestea numărându-se și închiderea restaurantelor, cafenelelor, barurilor.

„Se suspendă activitatea de servire și consum a produselor alimentare și băuturi alcoolice, organizată de restaurante, hoteluri, cafenele sau alte localuri publice din interiorul sau exteriorul locației. E permisă organizarea de activități care nu presupun rămânerea clienților în locații”, a precizat Vela.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?