SUA: Aeroportul Internațional Bishop din Michigan, evacuat după ce un ofițer de poliție a fost rănit

Aeroportul Internațional Bishop din Flint, statul american Michigan, a fost evacuat miercuri după ce un ofițer de poliție a fost rănit grav de un individ înarmat cu un cuțit, relatează Daily Mail.

Sursa foto: Bishop International Airport / Facebook

Potrivit sursei citate, polițistul, care a fost înjunghiat în gât, a fost transportat la spital unde se află în stare critică.

Poliția a anunțat că un suspect a fost reținut însă identitatea acestuia nu a fost dezvăluită.

Conform unui scurt comunicat postat pe pagina de Facebook a aeroportului, toți pasagerii se află în siguranță și au fost evacuați.

Un martor de pe aeroport a declarat că l-a văzut pe polițist în genunchi, sângerând abundent în zona gâtului. El a afirmat că a văzut de asemenea un bărbat care a fost reținut de poliție în apropiere de locul incidentului.

Biroul Federal de Investigații (FBI) a fost chemat pentru a investiga incidentul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 O informație picantă despre noul noul ayatollah al Iranului. Provine dintr-un document CIA, care l-a spionat la Londra

2 „Au fost atât de incompetenți încât au lăsat toți militarii în baze, crezând că aceștia nu vor fi țintă” / Fisurile operațiunii americane în Iran

3 VIDEO Un adevărat iad pe pământ...

4 „Un savant în știința militară” / O informație care dă fiori despre Mojtaba Khamenei, ales noul ayatollah al Iranului

5 Ăsta e șef la o instituție care rulează miliarde de euro / Fostul ministru PSD al Agriculturii Adrian Chesnoiu, condamnat la 4 ani închisoare cu executa…