SUA: Ciocniri la Cleveland, mai multe arestări

Mai multe persoane au fost arestate miercuri la Cleveland unde se ține convenția republicană, în ciocniri în timp ce manifestanții au încercat să ardă un steag american.

Pompierii au intervenit și în timp ce unii protestatari au refuzat să se disperseze, poliția a efectuat mai multe arestări, a precizat poliția.

Manifestanții au încercat de asemenea să ardă un al doilea steag și au avut loc ciocniri cu poliția, potrivit unui jurnalist de la AFP, care a văzut mai mulți protestatari puși în genunchi după ce au fost arestați.

Mii de manifestanți erau așteptați la Cleveland în timpul convenției republicane și mii de polițiști, pe jos, călare sau pe biciclete încadrau strict manifestațiile.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Fotografia unei femei cu fața ascunsă sub vălul islamic, într-un autobuz, virală pe internet. Controversele stârnite de imagine

3 Foarte interesante amănunte...

4 „România nu știe pe ce comoară stă”, crede economista șefă a ING Group

5 Așa o fi?