SUA confirmă că Phenianul a tras o rachetă cu rază medie de acțiune

Coreea de Nord a lansat o rachetă balistică cu rază medie de acțiunea deasupra Japoniei care s-a prăbușit în mare la est de arhipelagul nipon, a informat Comandamentul operațiunilor militare americane din Pacific (PACOM), relatează vineri AFP.

Comunicatul PACOM a precizat, de asemenea, că racheta nu a reprezentat nicio amenințare pentru Statele Unite sau Insula Guam din Oceanul Pacific, o bază strategică a SUA în regiune.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?