SUA: Consilierul prezidențial pentru securitate națională, Michael Flynn, a demisionat

Consilierul președintelui american Donald Trump pentru securitate națională, Michael Flynn, a demisionat luni seară, a anunțat un responsabil cu rang înalt din cadrul administrației de la Washington, scriu agențiile internaționale de presă.

Michael Flynn se află în plin scandal după ce a mințit cu privire la contactele telefonice avute cu ambasadorul rus în SUA în perioada dinaintea instalării lui Donald Trump la Casa Albă.

Generalul în retragere Keith Kellogg, care a fost șef al statului-major al Consiliul Național de Securitate, a fost numit în funcția de consilier prezidențial pentru securitate națională, anunță Reuters.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Rețineți asta / A fost ultima guvernare la care a mai participat PSD!

2 Grindene, uită-te pe contul lui Bolojan, să vezi diferența dintre voi, prostule!

3 VIDEO „Liderii PSD, niște marionete după care se ascund oameni foarte puternici”

4 BREAKING „De mâine sunt în bancă cu PNL” / Prima plecare a unui parlamentar din PSD la PNL

5 VIDEO Grindeanu, replică imbecilă pentru o jurnalistă care i-a cerut să explice ce reformă voia PSD în primării