SUA: Doi morți într-o explozie provocată de o scurgere de gaze într-o școală din Minnesota

Două persoane au murit într-o explozie provocată de o scurgere de gaze care a distrus clădirea unei școli din statul Minnesota, situat în nordul Statelor Unite, transmite joi AFP.

Echipele de salvare au găsit miercuri seară târziu corpul unei persoane ce fusese dată dispărută, după explozia produsă la Minnehaha Academy, o școală creștină din Minneapolis.

Toți elevii școlii, cu vârste cuprinse între 6 ani și 12 ani, sunt în siguranță. Cel mai recent bilanț al exploziei evoca un mort și o persoană dată dispărută.

Cele două persoane decedate făceau parte din personalul administrativ al școlii.

De asemenea, în explozie au fost răniți alți nouă adulți. Dintre aceștia, unul este în stare critică.

''Toate ferestrele s-au spart, a avut loc o explozie extrem de puternică'', a declarat o elevă, Kylee Kassebaum, pentru cotidianul local Star Tribune.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Voi realizați că ăsta încearcă să blocheze iar România?

2 Cum l-au depistat și omorât SUA și Israel pe ayatollahul Khamenei

3 O imagine care dă fiori...

4 Foarte interesante amănunte... / Schimbare importantă de strategie a Iranului în războiul cu SUA și Israel

5 VIDEO Imagini care dau fiori... / Priviți ce ține Iranul sub munți!